„Kryzys a perspektywy rozwoju transportu lotniczego w Polsce” – konferencja ULC

Z przyjemnością pragniemy Państwa poinformować, że 26 kwietnia 2012 roku, w siedzibie Urzędu Lotnictwa Cywilnego w Warszawie, przy ulicy Marcina Flisa 2, odbędzie się konferencja poświęcona rynkowi transportu lotniczego w Polsce, pod hasłem: „Kryzys a perspektywy rozwoju transportu lotniczego w Polsce”.

Zasadniczym jej celem jest podjęcie dyskusji na temat aktualnej sytuacji transportu lotniczego w Polsce, kształtowanej zarówno przez zewnętrzne jak i wewnętrzne uwarunkowania prawne, gospodarcze i społeczne.

W pierwszej części zostaną omówione zagadnienia związane z przebiegiem kryzysu lotniczego w Polsce w kontekście wydarzeń na rynkach światowych i europejskich. Zostanie również scharakteryzowany rozwój krajowych i zagranicznych przewozów pasażerskich, ze szczególnym naciskiem na 2011 rok oraz perspektywy dalszego wzrostu. W drugiej części konferencji uwaga zostanie poświęcona europejskim i krajowym zmianom legislacyjnym w obszarze rynku transportu lotniczego. Poruszone zostaną między innymi zagadnienia nowelizacji ustawy Prawo lotnicze, tzw. pakietu lotniskowego, ochrony praw pasażerów i inne. Trzecia część zostanie natomiast poświęcona zagadnieniom związanym z  umowami międzynarodowymi o komunikacji lotniczej oraz dokumentom i programom strategicznym, które dotykają sfery transportu lotniczego w Polsce. W ramach każdej z części zostaną przedstawione krótkie prezentacje ilustrujące omawiane zagadnienia poprzedzające panel dyskusyjny, w którym udział wezmą eksperci również spoza Urzędu.

Konferencja jest adresowana w szczególności do zarządzających lotniskami, przewoźników lotniczych, władz samorządowych, agentów obsługi naziemnej, dziennikarzy zainteresowanych tematyką lotniczą oraz środowiska naukowego.

Zachęcamy Państwa bardzo serdecznie do zarezerwowania czasu na udział w Konferencji. Miło nam jednocześnie poinformować, że udział w Konferencji jest bezpłatny. W najbliższym czasie przekażemy Państwu szczegółowe informacje, uwzględniające agendę konferencji oraz listę członków paneli dyskusyjnych.

Zachęcamy Państwa do przesyłania do ULC – do dnia 31 marca 2011 roku – propozycji zagadnień, które Państwa zdaniem powinny zostać poruszone podczas Konferencji, z uwzględnieniem wskazanego wyżej zakresu tematycznego.
W razie propozycji lub pytań z Państwa strony jesteśmy do dyspozycji pod numerem telefonu: 22 520 73 45 i adresem e-mail: pzagrajek@ulc.gov.pl.

Źródło: strona internetowa ULC (04.04.2012 r.)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s