Cytat dnia – Jan Tomaszewski o najwybitniejszym w Polsce specjaliście w dziedzinie turystyki

Stało się to, co się stało. Wydaje mi się, że pan premier Piechociński popełnił katastrofalny błąd. Take jest życie. Niezależnie od tego, co powiemy, turystyka polska w ostatnim okresie przeżyła wielki rozkwit dzięki pani minister Sobierajskiej. Odsunięcie jej od stanowiska musi nas zainteresować. Jako Komisja chcielibyśmy mieć jakiś wpływ na sport i turystykę. Wydaje mi się, że to był strzał w kolano. Zwracam się z wnioskiem i prośbą do pana przewodniczącego, aby przedłożył pani premier Kopacz wniosek do pana Andrzeja Biernata, aby pani minister Sobierajska dołączyła do grupy doradców premiera w zakresie turystyki.

Dlaczego to proponuję? Ta gałąź przemysłu jest bardzo ważna. Jeśli dojdzie do załamań rynku, będziemy mieli to na sumieniu. Proszę w związku z tym, aby pan przewodniczący złożył wspomniany wniosek. Była pani minister Sobierajska jest chyba najwybitniejszym w Polsce specjalistą w dziedzinie turystyki.

Źródło: zapis przebiegu posiedzenia sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki z 13 stycznia 2015 r. /nr 151/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s