autor

W zakresie prawa turystycznego specjalizuję się od 2002 r. Jestem radcą prawnym, a także nauczycielem akademickim.

W roku 2001 ukończyłem studia magisterskie na kierunku prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, a w roku 2004 uzupełniające studia magisterskie na kierunku kulturoznawstwo w zakresie europeistyki w Instytucie Europeistyki (Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych) Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyłem również studia doktoranckie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego ukończyłem obroną pracy doktorskiej (Katedra Prawa Cywilnego) na temat „Umowa o imprezę turystyczną w polskim prawie cywilnym” (2007 r.). Ponadto jestem absolwentem rocznej Szkoły Prawa Amerykańskiego prowadzonej wspólnie przez The Catholic University of America, Columbus School of Law oraz Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Ukończyłem aplikację sądową przy Sądzie Okręgowym w Krakowie, z egzaminem sędziowskim (2008 r.). Posiadam doświadczenie zawodowe wykonując pracę jako: prawnik w biurze podróży, podinspektor w Wydziale Skarbu Miasta Urzędu Miasta Krakowa, asystent sędziego w Sądzie Okręgowym w Krakowie, prawnik i radca prawny w kancelarii adwokatów i radców prawnych. Od 2016 r. zawód radcy prawnego wykonuję w ramach indywidualnej praktyki.

Jestem adiunktem w Zakładzie Prawa i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego na Wydziale Turystyki i Rekreacji AWF w Krakowie, którego jest kierownikiem od października 2020 r. W latach 2010-2018 byłem ponadto adiunktem w Katedrze Zarządzania Marketingowego i Turystyki na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Jestem członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie, a także członkiem International Forum of Travel and Tourism Advocates.

Kontakt: kancelaria@piotrcybula.pl, tel. (48) 501 225 652.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s