Rada Ministrów przyjęła „Politykę dla rozwoju sztucznej inteligencji w Polsce od roku 2020”

W dniu 12 stycznia Rada Ministrów przyjęła „Politykę dla rozwoju sztucznej inteligencji w Polsce od roku 2020„. Moim zdaniem jest to lektura obowiązkowa dla każdego, kto swą przyszłość wiąże z branżą turystyczną (zaczynając od przedsiębiorców, a kończąc na uczelniach wyższych kształcących na kierunkach turystycznych). Odnoszę wrażenie, że w Polsce w kontekście turystyki zdecydowanie zbyt mało mówi się i dyskutuje na ten temat . Z pewnością przydałby się jakiś większy „ferment” w tym zakresie (webinary, konferencje, publikacje).

Przyjęty dokument określa działania i cele dla Polski w perspektywie krótkoterminowej (do 2023 r.), średnioterminowej (do 2027 r.) i długoterminowej (po 2027 r.). Podzielono je na sześć obszarów:

W raporcie o turystyce wspomina się tylko w jednym miejscu:

Usługi typu (…) biura turystyczne (…) są już teraz w coraz większym stopniu wspierane rozwiązaniami opartymi na sztucznej inteligencji, a co za tym idzie – tradycyjne miejsca pracy sukcesywnie są zastępowane przez inteligentne oprogramowanie. Niezbędne jest zatem zapewnienie warunków konwersji zawodowej społeczeństwa w celu przeciwdziałania bezrobociu technologicznemu.

Oczywiście nie jest to jedyny powód, dla którego warto zapoznać się z lekturą tego tekstu.

Dokument ten dostępny jest tutaj:

Komunikat KPRM: Polityka rozwoju AI w Polsce przyjęta przez Radę Ministrów – co dalej?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s