„Organizacyjno-prawne problemy funkcjonowania przewodnictwa górskiego w Sudetach – ponad 200 lat tradycji” – referat dr hab. Piotra Gryszela, prof. UEW

Zakład Prawa i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego serdecznie zaprasza do udziału w otwartym zebraniu naukowo-praktycznym na którym dr hab. Piotr Gryszel, prof. UEW przedstawi referat na temat „Organizacyjno-prawne problemy funkcjonowania przewodnictwa górskiego w Sudetach – ponad 200 lat tradycji”.

Spotkanie odbędzie się 19 stycznia (czwartek) w g. 17.00-18.30 z pośrednictwem programu MS Teams (link do spotkania dostępny jest: tutaj).  

One response to “„Organizacyjno-prawne problemy funkcjonowania przewodnictwa górskiego w Sudetach – ponad 200 lat tradycji” – referat dr hab. Piotra Gryszela, prof. UEW

  1. Ciekawe co to za ponad 200 lat tradycji, bowiem zorganizowanie po wojnie przez Polskie Towarzystwo Tatrzańskie, a później PTTK przewodnictwa górskiego dosłownie od zera, nie miało nic wspólnego z przewodnikami i tragarzami lektyk działającymi w ramach pruskiej administracji. Powojenne przewodnictwo w Sudetach oparto głównie na tradycji przedwojennych przewodników tatrzańskich PTT. Nawet pierwsza „blacha” przewodników sudeckich w Jeleniej Górze była wzorowana na „blachach” przewodników tatrzańskich.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s