Wracają prace nad Turystycznym Funduszem Gwarancyjnym

W środę 3 lutego 2016 roku w Ministerstwie Finansów odbyło się spotkanie w sprawie Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego, w którym udział wzięła Pani Dorota Dulińska, Podsekretarz Stanu MSiT, Elżbieta Wyrwicz – zastępca Dyrektora Departamentu Turystyki MSiT, Piotr Kudelski – Dyrektor Departamentu Prawnego MSiT oraz Piotr Nowak, Podsekretarz Stanu MF i Katarzyna Przewalska – zastępca Dyrektora Departament Rozwoju Rynku Finansowego MF.

Tematem spotkania były działania na rzecz wzmocnienia systemu zabezpieczeń finansowych organizatorów turystyki i pośredników turystycznych poprzez utworzenie w ramach Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego II filaru tego systemu tj. Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego.

Źródło: informacja MSiT

One response to “Wracają prace nad Turystycznym Funduszem Gwarancyjnym

  1. Generalnie zamysł dobry, ochrona turysty w sytuacji upadłości biura podróży. Z drugiej jednak, prawdopodobnie wiązać się to będzie z podwyższeniem cen wycieczek. W mojej ocenie jednak warto dopłacić kilka złotych, a mieć pewność, że nie zostaniemy wyproszeni z hotelu w drugim dniu pobytu z uwagi na nieuregulowane przez biuro rachunki…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s