Konferencja prasowa podsumowująca 100 dni pracy min. Witolda Bańki w Ministerstwie Sportu i Turystyki

W piątek 26 lutego 2016 r. w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki odbyła się konferencja prasowa min. Witolda Bańki, który podsumował 100 dni pracy w resorcie.

Do głównych tematów poruszonych podczas konferencji zaliczono:

  • PROGRAM KLUB – bezpośrednie wsparcie sportowych środowisk lokalnych. Na realizację programu, już w pierwszym roku finansowania, ministerstwo przeznaczyło rekordową kwotę 15 milionów złotych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Z tych pieniędzy zostanie wspartych finansowo ponad 1000 klubów sportowych.
  • PŁYNNOŚĆ FINANSOWANIA – najszybciej w historii zostały wypłacone środki finansowe polskim związkom sportowym w kwocie prawie 100 mln zł na przygotowanie zawodników kadr narodowych do Igrzysk Olimpijskich, w tym na gry zespołowe prawie 20 mln zł. To kwoty najwyższe od siedmiu lat.
  • SZKOLENIE SPORTOWE MŁODZIEŻY – w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej najszybciej w historii zostały wypłacone środki w kwocie ponad 100 mln zł, w tym około
    60 mln zł na letnie sporty olimpijskie, 8 mln zł na zimowe sporty olimpijskie oraz 35 mln zł na gry zespołowe.
  • SPORT OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH – finansowanie zostało zwiększone z kwoty nieco ponad 5 mln zł z roku 2015 do kwoty ponad  8 mln zł w roku obecnym. Środki zostaną przeznaczone na przygotowanie kadry narodowej do udziału w Igrzyskach Paraolimpijskich, Igrzyskach Głuchych, Mistrzostwach Świata i Europy w 2016 r.
  • NARODOWA BAZA TALENTÓW – przeprowadzenie we wszystkich szkołach określonych prób sprawności fizycznej, które zobrazują faktyczny poziom sprawności fizycznej dzieci
    i młodzieży. Uzyskane wyniki posłużą do identyfikacji młodych talentów sportowych i objęcia ich profesjonalną opieką szkoleniową.
  • POROZUMIENIE z Tatrzańskim Parkiem Narodowym – Centralny Ośrodek Sportu podpisał porozumienie na okres 20 lat w sprawie użyczenia gruntu pod Wielką i Średnią Krokiew. Dzięki temu możliwa będzie m.in. przebudowa skoczni w taki sposób, aby uzyskała  homologację oraz rozbudowa obiektów sportowych na terenie miasta Zakopane.

W opublikowanym komunikacie na stronie internetowej Ministerstwa Sportu i Turystyki słowo „turystyka” nie pojawiło się.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s