Informacja dla klientów SKY CLUB w związku ze zbliżającym się terminem przedawnienia roszczeń odszkodowawczych wobec Skarbu Państwa

Jeśli ktoś z Państwa rozważa jeszcze wystąpienie na drogę sądową przeciwko Skarbowi Państwa w związku z niewypłacalnością biura podróży Sky Club, powinien zrobić to w najbliższym czasie.

Zgodnie z Kodeksem cywilnym, roszczenia tego rodzaju przedawniają się z upływem trzech lat od dnia kiedy osoba dowiedziała się o szkodzie i osobie zobowiązanej do jej naprawienia. W praktyce sądy przyjmują, że w tym przypadku początkowy termin to termin otrzymania przez poszkodowanego klienta informacji od gwaranta o wysokości otrzymanego zwrotu oraz wyczerpaniu sumy gwarancyjnej.

We wszystkich znanych mi sprawach dotyczących Sky Club (w których występowałem jako pełnomocnik powodów), jeżeli sąd nie miał wątpliwości co do okoliczności faktycznych, wyroki które są już prawomocne są korzystne dla powodów. Odszkodowania zostały już wypłacone (niezwłocznie po wydaniu wyroku przez sąd odwoławczy).

Piotr Cybula

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s