Nowe rozporządzenia dotyczące przewodników turystycznych i pilotów wycieczek

W dniu 1 lipca 2014 r. weszły w życie nowe rozporządzenia, wydane na podstawie art. 34 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (Dz. U. z 2014 r. poz. 196):

1) Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 26 czerwca 2014 r. w sprawie nabywania uprawnień przewodnika górskiego (Dz.U. poz. 868)

2) Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 25 czerwca 2014 r. w sprawie egzaminów z języka obcego dla przewodników turystycznych i pilotów wycieczek (Dz.U. poz. 869)

3) Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 26 czerwca 2014 r. w sprawie wysokości opłat za sprawdzenie kwalifikacji osób ubiegających się o uprawnienia przewodnika górskiego i sprawdzenie znajomości języka obcego oraz wysokości wynagrodzenia członków komisji egzaminacyjnych dla przewodników górskich i komisji egzaminacyjnych języków obcych (Dz.U. poz. 862)

Wszystkie ww. akty prawne są dostępne na stronach Rządowego Centrum Legislacji pod adresami: http://www.dziennikustaw.gov.pl/ oraz http://www.msport.gov.pl/aktualnosci/nowe-rozporzadzenia-dotyczace-przewodnikow-turystycznych-i-pilotow-wycieczek.

One response to “Nowe rozporządzenia dotyczące przewodników turystycznych i pilotów wycieczek

  1. To rozporządzenie jest miejscami…. dziwne, po co to zmniejszanie uprawnień przewodnikom górskim (w zakresie trudności tras) a i pytanie które z tego wynika to jak teraz dojść kto jakie ma uprawnienia (niby takie jak w momencie w jakim zdawał ale z tego by wynikało że mamy oprócz klasy przewodnictwa także cała masę podklas (jako że zakres uprawnień zmieniał się z każda kolejna nowelizacja). Drugie dziwne zapisy to uznanie rozporządzeniem żę w Sudetach i Beskidach lawiny nie są zagrożeniem (przy ustalaniu co jest warunkami zimowymi)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s