Polskie biuro podróży już się powołuje na nową dyrektywę

Niedawno zamieściłem informacją o opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej nowej dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2015/2302 z dnia 25 listopada 2015 r. w sprawie imprez turystycznych i powiązanych usług turystycznych, zmieniającej rozporządzenie (WE) nr 2006/2004 i dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2011/83/UE oraz uchylająca dyrektywę Rady 90/314/EWG. Jak wskazywałem, dyrektywa wchodzi w życie dwudziestego dnia po tej publikacji, z tym, że państwa członkowskie stosują jej przepisy od 1 lipca 2018 r. Państwa członkowskie mają jednak obowiązek przyjęcia i publikacji najpóźniej do dnia 1 stycznia 2018 r. przepisów „wykonawczych, ustawowych i administracyjnych” niezbędnych do wykonania dyrektywy.

Tymczasem już pod koniec listopada w otrzymanym stanowisku jednego z czołowych polskich biur podróży organizator turystyki powołał się na tę dyrektywę w sposób, który może sprawiać wrażenie, że dyrektywa już obowiązuje:

nowa dyrektywa

Organizator powołuje się na dyrektywę, w żaden sposób nie wskazuje jednak, że dyrektywa jeszcze nie obowiązuje. Ciekawy jestem, czy jest to odosobniony przypadek.

 

 

 

One response to “Polskie biuro podróży już się powołuje na nową dyrektywę

  1. Pokazali kierunek zmiany przepisów, ale wskazać powinni że (wówczas ) dyrektywa jeszcze nie opublikowana byla.swoja drogą to w pismach reklamacyjnych pelnomocnicy klientów piszą większe bzdury.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s