PKP Intercity: pracujemy nad rozwiązaniami umożliwiającymi usprawnienie kupna biletów na trasach międzynarodowych

Po ostatnich doświadczeniach z zakupem biletów kolejowych na trasie międzynarodowej poprosiłem PKP Intercity o informację, czy firmie tej znane są przedstawione przeze mnie problemy. Poniżej przedstawiam odpowiedź otrzymaną od PKP Intercity. Wynika z niej, że na możliwość zakupu wszystkich biletów kolejowych na trasach międzynarodowych będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Pewnie wiele zależy też od pasażerów i od tego jak często będą zwracać uwagę na te trudności.

Pragniemy poinformować, że w przypadku połączeń międzynarodowych realizowanych przez PKP Intercity, drogą elektroniczną można nabyć bilety na przejazdy w obu kierunkach między innymi do Berlina (połączenia z Warszawy, Gdyni, Przemyśla), Wiednia (nocne połączenia z Warszawy i z Berlina/Rzepina) oraz do Moskwy. Ponadto prowadzimy prace nad rozszerzeniem sprzedaży biletów międzynarodowych na bezpośrednie relacje do i z Czech, Słowacji i Węgier, a także kolejnych połączeń do i z Austrii. W dalszej kolejności przewidujemy udostępnienie biletów internetowych na przejazdy w kierunku wschodnim m.in. na Ukrainę.

Oferty międzynarodowe cechują się dużą złożonością taryfową, a rezerwacje wymagają połączenia z systemem partnera zagranicznego. Z tego względu przedstawienie aktualnej informacji o cenie na konkretny termin i relację nie zawsze jest możliwe. Informacja o cenie biletu międzynarodowego zachowuje aktualność jedynie przez krótki czas ze względu na to, że od ustalenia aktualnej ceny biletu do udania się do kasy – ceny i dostępność biletów, zwłaszcza objętych promocją, mogą ulec zmianie, a nawet wyczerpaniu. Aktualnie wraz z naszymi partnerami z zagranicy pracujemy nad rozwiązaniami umożliwiającymi usprawnienie kupna biletów. (…)

Zespół Prasowy PKP Intercity S.A.

One response to “PKP Intercity: pracujemy nad rozwiązaniami umożliwiającymi usprawnienie kupna biletów na trasach międzynarodowych

  1. Inni przewoźnicy mogą, ale PKP nie może….

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s