Wzór deklaracji dla podatku od towarów i usług na potrzeby rozliczenia przedmiotowych usług w trybie szczególnej procedury VAP-1 (MSiT)

Uprzejmie informujemy, że na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Ministerstwa Finansów w zakładce: e-deklaracje/Międzynarodowy okazjonalny przewóz drogowy osób został umieszczony wzór deklaracji dla podatku od towarów i usług na potrzeby rozliczenia przedmiotowych usług w trybie szczególnej procedury, oznaczony symbolem VAP-1.

VAP-1 dostępny jest w języku polskim, angielskim oraz niemieckim.

Stosownie do postanowień art. 134b ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054) podatnicy zidentyfikowani jako podatnicy VAT-przewozy okazjonalne są obowiązani składać deklaracje podatkowe na potrzeby rozliczenia podatku z tytułu wykonywania usług międzynarodowego okazjonalnego  przewozu drogowego osób drogą elektroniczną do Drugiego Urzędu Skarbowego Warszawa-Śródmieście. Termin składania deklaracji podatkowej oraz wpłacenia należnego podatku to 25. dzień miesiąca następującego po kwartale, w którym powstał obowiązek podatkowy.
Na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Ministerstwa Finansów w zakładce: e-deklaracje/Międzynarodowy okazjonalny przewóz drogowy osób znajduje się  także zgłoszenie informujące o zamiarze skorzystania ze szczególnej procedury rozliczania podatku wobec tych usług (VAP-R).

Źródło: komunikat MSiT z 13 kwietnia 2012 r.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s