SOKiK: niemoralne jest zarabianie na klauzulach niedozwolonych

Podmioty szantażujące firmy stosujące niedozwolone postanowienia, nadal wytaczają pozwy. Coraz trudniej będzie im jednak czerpać z tego korzyści. Sądy nie chcą zasądzać na ich rzecz kosztów postępowania.

Więcej: SOKiK: niemoralne jest zarabianie na klauzulach.

2 responses to “SOKiK: niemoralne jest zarabianie na klauzulach niedozwolonych

 1. może wypiszmy podmioty/osoby szantażujące firmy bądź masowo wysyłające pozwy do małych przedsiębiorców, którzy bądź co bądź stosowały niedozwolone postanowienia (w większości przypadków przez nieświadomość)- oczywiście praw konsumentów powinniśmy bronić, a przedsiębiorców upominać (czasem nawet pieniężnie), ale … chyba nie powinniśmy się zgadzać na naginanie prawa do własnych potrzeb- majątkowych przez osoby takie jak:

  1. Krzysztof Rdest (Katowice)- złożył wiele pozwów na małych przedsiębiorców (powielając bezmyślnie pozwy, zmieniając jedynie dane pozwanego i nazwę klauzuli)
  2. adwokat Radosław Kawalec- pilny powiernik w/w Pana
  chyba czas zgłosić na Pana zażalenie do Rady Adwokackiej- myślę, iż taki wpis w życiorysie przyda się Panu i może otrzeźwi, iż nieetyczne postępowanie jest beee….
  ciekawe czy jego wspólnicy- firma:
  Kancelaria Adwokacka Michno Kasznia Kawalec Sp.p.
  mają to samopodejście do prawa!?

  piszcie- i wymieniajcie osoby oraz „niby stowarzyszenia” działające na rzecz konsumentów
  to ich czas- czas na reklamę!

 2. Prawo zakazujące stosowania nieuczciwych wzorców umownych istnieje od wielu lat. Od dwóch lat sprawa jest bardzo głośna medialnie. Dlatego w nieświadomość przedsiębiorców doprawdy trudno uwierzyć. Sprzedawcy stosują zakazane klauzule, bo mają z tego konkretne, wymierne korzyści kosztem konsumentów, uzyskując w ten sposób nieuczciwą przewagę konkurencyjną na rynku. Burzą przy okazji zaufanie kupujących do e-handlu, co odbija się na niestety również na rzetelnych sprzedawcach. Rejestr nieuczciwych sprzedawców prowadzi Prezes UOKiK, warto zajrzeć, żeby wiedzieć, u kogo nie kupować. Przy okazji można w nim znaleźć powodów, czyli tych który podły proceder handlarzy zwalczają.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s