McDonald’s zmienia kolejny regulamin

W związku z kolejnym zapytaniem skierowanym do McDonald’s otrzymałem dzisiaj informację o tym, że przedsiębiorca zmienia też regulamin w punktach Gym&Fun. Na problem tego regulaminu zwróciłem uwagę we wpisie:  McDonald’s – inny regulamin, problem ten sam, a o poprzednim regulaminie pisałem we wpisie: McDonald’s zmienia regulamin placu zabaw dla dzieci (skutek interwencji).

Jednocześnie McDonald’s poinformował mnie, iż „przygotowanie nowych wersji regulaminów zostało zainicjowane przed otrzymaniem pierwszej wiadomości od Pana. Zatem stwierdzenie, jakie pada na Pańskim blogu, że zmiany w regulaminach nastąpiły wskutek interwencji z Pana strony, jest więc niezasadne”, co przyjmuję do wiadomości (gdybym otrzymał informację, że działania takie zostały już wcześniej podjęte, to oczywiście tak bym napisał). Tak czy inaczej ważne jest, że problem został dostrzeżony i zmiany są wprowadzane.

Problem regulaminów dla placów zabaw jest oczywiście szerszy. Niedawno przeglądałem kilkanaście regulaminów placów zabaw i placów zabaw. Wygląda na to, że prawnicy chyba nie chodzą z dziećmi na place zabaw… A mówiąc poważnie, to chyba zbyt małą wagę przywiązuje się do tego elementu szeroko rozumianego bezpieczeństwa dzieci.

Piotr Cybula

One response to “McDonald’s zmienia kolejny regulamin

  1. Problem polega raczej na nie czytaniu regulaminów niż niechodzeniu prawników z dziećmi na place zabaw 🙂 Niestety, większość ludzi nie czyta regulaminów, podpisuje umowy nie czytając ich itd. A co do regulaminów w McDonald to nie ważne jest kto zainicjował zmiany, ale to, że zachodzą.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s