Sprawia pan wrażenie człowieka, który zawsze improwizuje
Prof. Jacek Hołówka (filozof i etyk) o Jacku Hugo-Baderze w wywiadzie pt. Gladiatorzy i harcerze, Gazeta Wyborcza z 16-17 sierpnia 2014 r. Wywiad był inspirowany książką J.Hugo-Badera pt. Długi film o miłości. Powrót na Broad Peak. W związku z tą pracą pojawiły się zarzuty o plagiat: „zacytowane fragmenty pokazują swobodny stosunek znanego reportera do kwestii praw autorskich” – czytamy w artykule opublikowanym w Tygodniku Powszechnym pt. Jacek Hugo-Bader popełnił plagiat? Konkretniej sprawę ocenił prawnik, który przygotował ekspertyzę prawną: „W książce pana Jacka Hugo-Badera „Długi film o miłości. Powrót na Broad Peak” znajdują się fragmenty splagiatowane z artykułu pana Bartka Dobrocha „Tryumf i dramat na Broad Peak”, który ukazał się na łamach „Tygodnika Powszechnego” 17 marca 2013 r.). Autor do problemu odniósł się w artykule Jacek Hugo-Bader: Prepraszam.
Prof. Jacek Hołówka w wywiadzie porównuje też autora tej książki do Andersena: „w książce (…) Panu jako autorowi przypadła rola Andersena, który mówi, że król jest nagi”. W wywiadzie z etykiem wspomniany wyżej głośny w mediach problem zarzutu plagiatu w ogóle się nie pojawia.
Pingback: Cytat dnia – Hołówka o Hugo Baderze: „sprawia pan wrażenie człowieka, który zawsze improwizuje” | MyPrawnicy - wprawnie o prawie - polska blogosfera prawnicza