Sprostowanie MSiT w sprawie Alfa Star, czyli ciężki poranek biura podróży

Dzisiaj na stronie internetowej MSiT pojawił się następujący komunikat:

„Uprzejmie informuję, że w dniu wczorajszym tj. 17 lipca udzielając wywiadu „na żywo” w porannym programie TVP INFO „INFO Poranek” o godz. 7.45 wypowiadając się na temat sytuacji biur podróży w kontekście ostatnich przypadków niewypłacalności w końcówce wypowiedzi nt. nieetycznych praktyk firm wymieniłam firmę Alfa Star. Popełniłam oczywiste przejęzyczenie. Jako przykład miałam na myśli firmę SKY CLUB.

W związku z powyższym serdecznie przepraszam właścicieli firmy Alfa Star i pracowników za tą oczywistą pomyłkę. Jest mi niezmiernie przykro, że dotknęło to firmę funkcjonującą od 17 lat na rynku usług turystycznych i mającą dobrą renomę wśród klientów.

Maria Napiórkowska
Dyrektor
Departamentu Turystyki”

3 responses to “Sprostowanie MSiT w sprawie Alfa Star, czyli ciężki poranek biura podróży

  1. Pytanie czy takie sprostowanie jest wystarczające – zapewne niewielu widzów programu TVN weszło na stronę Ministerstwa Sportu i Turystyki, więc nie usunięto skutków naruszenia. Niezależnie od powyższego, gdyby firmie udało się udowodnić rzeczywisty spadek obrotów po tej wypowiedzi, Ministerstwo powinno zapłacić odszkodowanie.

    • A dlaczego Ministerstwo? Z naszych podatków? Z jakiej racji? Czyż nie mamy finansowej odpowiedzialności urzędników za swoją działalność? Uważam, że pani dyrektor powinna osobiście odpowiadać za słowa osobiście wypowiedziane. Nota bene – sam jestem urzędnikiem państwowym (samorządowym).

  2. Prawnik reprezentujący tę firmę jest częstym gościem tego bloga. Na pewno znajdzie najlepsze rozwiązanie. M.zd. można zasadnie żądać sprostowania także i w tym programie. Na marginesie – nowelizacja ustawy o usługach turystycznych powinna być oceniana bardzo krytycznie z punktu widzenia zabezpieczenia finansowego. Do tego ta wypowiedź…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s