„Problematyka deregulacji zawodu pilota wycieczek i przewodnika turystycznego” – nowa publikacja

Nakładem wydawnictwa Proksenia ukazała się publikacja pt. Problematyka deregulacji zawodu pilota wycieczek i przewodnika turystycznego.

Zawiera ona zbiór materiałów zaprezentowanych podczas VIII Forum Pilotażu i Przewodnictwa, które odbyło się w Warszawie w dniach 4–6 grudnia 2012 roku. Referaty zawierają analizę istniejących regulacji oraz ocenę skutków deregulacji dla pilotów wycieczek i przewodników turystycznych. Przedstawiono założenia do certyfikacji pilotów wycieczek oraz przewodników miejskich, wskazano na rolę przewodników w produkcie turystycznym i potrzebę budowania marki usług przewodnickich.

Niewątpliwym atutem publikacji jest również cena – na stronie internetowej wydawnictwa, gdzie znaleźć można więcej informacji o książce, jest ona dostępna w kwocie 21 zł.

Z pewnością jest to ważny głos środowiska pilotów wycieczek i przewodników turystycznych w dyskusji na temat deregulacji tych zawodów.

Piotr Cybula

4 responses to “„Problematyka deregulacji zawodu pilota wycieczek i przewodnika turystycznego” – nowa publikacja

  1. Reblogged this on PilociWycieczek.pl and commented:
    Z ciekawych blogów: BLOG PRAWO TURYSTYCZNE

  2. Pingback: “Problematyka deregulacji zawodu pilota wycieczek i przewodnika turystycznego” – nowa publikacja | PilociWycieczek.pl

  3. Przekazaliśmy tę informację także na http://www.PilociWycieczek.pl – z pozdrowieniami!

  4. Problem okazują się również przymiarki do obejścia tzw. ustawy deregulacyjnej. Oto Ojcowski Park Narodowy chce zachować państwowe regulacje i w oficjalnym piśmie do MSiT domaga się nadania przewodnikom oprowadzającym wycieczki po Wyżynie Krakowsko-Wieluńskiej statusu przewodników górskich. Całkiem poważnie – czytajcie pismo do MSiT > http://bip.msit.gov.pl/download/2/3814/5OjcowskiParkNarodowy.pdf

    Nic dziwnego – mają skąd czerpać wzorce!. Taki cyrk trwa już od dawna w regionach o podobnym nizinno-wyżynnym charakterze, m.in. na ledwie pagórkowatych terenach Przedgórza Sudeckiego, po którym też oprowadzają i wg projektu nowego rozporządzenia mają oprowadzać przewodnicy górscy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s