MSiT na Facebook’u?

Na stronie internetowej Ministerstwa Sportu i Turystyki zauważyłem odnośnik do Facebook’a. Po kliknięciu okazuje się jednak, że na FB nie mamy strony internetowej MSiT tylko stronę: „Katarzyna Kochaniak – Rzecznik Ministerstwa Sportu i Turystyki„.

Strona jest zaliczana do „Government Organisation”, ale pojawia się informacja: „Witamy na oficjalnej stronie Rzecznika Ministerstwa Sportu i Turystyki”. Na dwóch „tytułowych” zdjęciach na tej stronie widzimy Panią rzecznik.

Nie jestem specjalistą od marketingu, ale wydaje mi się, że takie promowanie Pani rzecznika jest nieco kuriozalne. Od pewnego obserwuję komunikację różnego rodzaju instytucji publicznych (nie tylko polskich) na Facebook’u i z taką sytuacją jeszcze się nie spotkałem. Mam wrażenie, że Pani rzecznik stara się promować swoją osobę, a nie ministerstwo, które reprezentuje. Jeżeli ktoś klika na stronę FB ze strony MSiT, to powinna pojawiać się chyba strona MSiT, a nie strona Pani rzecznik. Również zdjęcia, które się pojawiają powinny promować ministerstwo, a nie Panią rzecznik.

Pomijam w tym miejscu inną okoliczność – turystyka na tej stronie jest traktowana zupełnie marginalnie.

Piotr Cybula

One response to “MSiT na Facebook’u?

  1. jak widać Polacy znają różne narzędzia marketingowe, ale niekoniecznie potrafią się nimi posługiwać. poza tym nie wystarczy utworzyć profil na fb, wypadałoby mieć jeszcze coś do powiedzenia, a z tym chyba gorzej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s