Termin rozprawy a szkolenie pracowników (przypadek „Opola”)

Byłem dzisiaj w Opolu na rozprawie w sprawie przeciwko organizatorowi turystyki. W odpowiedzi na pozew organizator zawnioskował o przesłuchanie dwóch świadków związanych z biurem podróży. Ich przesłuchanie miało odbyć się dzisiaj.

Świadkowie w sądzie nie stawili się, za to organizator wysłał do sądu pismo. Z pismem tym sędzia zapoznał się dzisiaj. W piśmie tym – jak zrelacjonował sędzia – pozwane biuro podróży wnosiło o usprawiedliwienie nieobecności świadków. Jako przyczynę podało to, że zostali w dniu dzisiejszym skierowani na szkolenie.

Odległość z Krakowa do Opola to 182 km. Następny termin został wyznaczony pod koniec listopada.

Część klientów nie jest zadowolonych z realizacji umów przez biuro podróży. Część z nich decyduje się na skierowanie sprawy na drogę sądową. Wybierając biuro podróży warto też uwzględnić to, przed którym sądem może toczyć się ewentualna sprawa przeciwko organizatorowi turystyki. Obecnie mamy na rynku bogatą ofertę biur podróży. Są możliwości i sposoby aby  wybrać taką, która nie będzie powodowała konieczności występowania z pozwem przeciwko organizatorowi np. w Opolu, Łodzi czy Poznaniu. Taką, gdzie np. mieszkaniec Warszawy może pozwać biuro podróży przed sądem w Warszawie, a mieszkaniec Krakowa przed sądem w Krakowie. Ale o tym już może napiszę w innym wpisie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s