Cytat dnia, czyli jakie prawo powinien przygotować rząd według Zbigniewa Ziobro?

Rząd powinien przygotować takie prawo, które gwarantuje 100-procentowe pokrycie wszelkich kosztów i strat związanych z wyjazdem turystów
Zbigniew Ziobro, 2012 r.
Inne ciekawe cytaty z tego artykułu:
Lider Solidarnej Polski uważa, że polski rząd wykazał się „wyjątkową niekompetencją”, dokonując w 2010 r. „nieudolnej” implementacji prawa unijnego, które zobowiązuje państwa UE do zapewnienia 100 proc. zwrotu ewentualnych strat turystów powstałych w wyniku upadku biur podróży.
Ziobro poinformował, że wysłał list do Tuska, apelując w nim o „jak najszybsze pokrycie z budżetu państwa szkód klientów biura podróży Sky Club” tak, aby polscy turyści nie zostali poszkodowani przez błędy rządu. (…)
Polityk SP w liście do szefa rządu przypomniał, że w wyniku bankructwa Sky Clubu „poszkodowanych zostało blisko 5 tys. osób przebywających zagranicą i 19 tys. osób, które jeszcze nie wyjechały na planowany urlop”. „Jest niedopuszczalne, aby skutkami błędów i zaniechań pańskiego rządu obciążani byli teraz klienci nierzetelnych biur podróży” – ocenił.
Komentarz: władza się zmieniła. Obecnie, jak wiadomo, na czele Ministerstwa Sportu i Turystyki stoi osoba związana z Prawem i Sprawiedliwością. W tego rodzaju sprawach jako pełnomocnik poszkodowanych powodów – klientów niewypłacalnych biur podróży, prowadzę sprawy odszkodowawcze przeciwko Skarbowi Państwa. Znaczną większość z tych spraw w pierwszej instancji powodowie wygrali. Jeden prawomocny wyrok  korzystny dla powoda został wydany przez Sąd Okręgowy. Po zmianie władzy nie zauważyłem żadnej zmiany stanowiska pełnomocników strony pozwanej, która konsekwentnie twierdzi, że ustawodawca polski prawidłowo wdrożył unijny standard ochrony i o żadnej odpowiedzialności Skarbu Państwa mowy być nie może.

3 responses to “Cytat dnia, czyli jakie prawo powinien przygotować rząd według Zbigniewa Ziobro?

  1. Dobrze przynajmniej, że obowiązkowe ubezpieczenia biur podróży w razie upadłości są w stanie pokryć koszty powrotu obywateli do kraju.

  2. Pingback: Min. Witold Bańka o potrzebie zapewnienia właściwej ochrony klientom biur podróży | PRAWO TURYSTYCZNE

  3. Pingback: Minął rok | PRAWO TURYSTYCZNE

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s