Uniwersytet Jagielloński zmienia stanowisko odnośnie do świadczenia usług hotelarskich

Ostatnio kilka razy pisałem o usługach hotelarskich świadczonych przez Uniwersytet Jagielloński:

UJ odcina się od organizowania imprez turystycznych do Afryki,

Hotel.Pigonia@uj.edu.pl, czyli o tym jak Uniwersytet Jagielloński “nie świadczy” usług hotelarskich,

Hotel.Pigonia@uj.edu.pl, czyli jak kanclerz Uniwersytetu Jagiellońskiego ustalił “standardy rezerwacji miejsc”.

We wpisach tych wskazywałem m.in., że Uniwersytet Jagielloński świadcząc usługi hotelarskie nie dokonał odpowiedniego zgłoszenia do ewidencji prowadzonej przez Prezydenta Miasta Krakowa, co stanowi wykroczenie w rozumieniu Kodeksu wykroczeń. Inną kwestią było używanie nazwy „hotel„, co w sytuacji gdy obiekt nie został poddany odpowiedniej kategoryzacji oznacza również popełnienie innego wykroczenia, ale również było wielokrotnie uznawane przez Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów za praktykę naruszającą zbiorowe interesy konsumentów w rozumieniu ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów.

W sprawie tej kilkakrotnie kontaktowałem się mailowo i telefonicznie z rzecznikiem prasowym UJ, który konsekwentnie wskazywał, że Uniwersytet Jagielloński nie świadczy usług hotelarskich.

Dzisiaj otrzymałem jednak poniższą informację z Urzędu Miasta Krakowa:

uprzejmie informuję, że wnioski o dokonanie wpisu do ewidencji (…) Bursy im. Stanisława Pigonia Dom Profesorski oraz dwóch innych obiektów UJ (przy ul. Floriańskiej 48 oraz ul. Jodłowej 13) zostały złożone.

Z tego zdaje się wynikać logiczny wniosek, że Uniwersytet Jagielloński jednak potwierdza, iż takie usługi świadczy. Tym samym można stwierdzić, że UJ jednak w tym zakresie swoje stanowisko zmienił.

Ponownie poprosiłem rzecznika prasowego o odniesienie się tej sprawy. Jeśli otrzymam odpowiedź, niezwłocznie ją zamieszczę.

dr Piotr Cybula, radca prawny

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s