Ministerstwo Sportu i Turystyki dezinformuje w sprawie sytuacji w Egipcie

Na „pierwszej” stronie internetowej Ministerstwa Sportu i Turystyki znajduje się komunikat pt. Informacja dla podróżujących do Egiptu. Komunikat ten pochodzi z 16 sierpnia 2013 r.

Data i miejsce tego komunikatu, sugerują, że jest to ostatni komunikat MSZ z 16 sierpnia. Komunikat ten zaostrzał wcześniejsze rekomendacje. W poprzednim komunikacie z 14 sierpnia MSZ zalecał: „ostrzegamy przed podróżą”. W komunikacie z 16 sierpnia mamy już „nie podróżuj”. Zmiana bardzo istotna.

Okazuje się jednak, że wbrew tej sugestii MSiT nie dokonało na swojej stronie aktualizacji komunikatu MSZ z 16 sierpnia i w dalszym ciągu MSiT przekazuje jako aktualny komunikat z 14 sierpnia 2013 r. Czytamy tam:

(…) Ministerstwo Spraw Zagranicznych kategorycznie odradza wszelkie podróże do Kairu i innych dużych aglomeracji miejskich Egiptu. Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca w szczególności unikanie miejsc publicznych: bazarów, muzeów, centrów handlowych.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych uznaje jednocześnie za możliwe z punktu widzenia bezpieczeństwa obywateli wyjazdy zorganizowane z Polski do egipskich ośrodków turystycznych nad Morzem Czerwonym. Osobom przebywającym w kurortach MSZ ponownie kategorycznie odradza wszelkie wyjazdy indywidualne i grupowe poza ośrodki turystyczne na terenie Egiptu.

Tymczasem w aktualnym komunikacie MSZ z 16 sierpnia wskazuje się:

W związku z sytuacją bezpieczeństwa w Egipcie i możliwością wystąpienia realnych zagrożeń dla bezpieczeństwa obywateli polskich, Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże do Egiptu.

Dodam, że na „oficjalnej stronie rzecznika Ministerstwa Sportu i Turystyki” na Facebook’u 16 sierpnia dokonany został jeden (jak na razie ostatni) wpis o następującej treści:

Mamy kolejny medal! Gratulacje dla Anity Włodarczyk za zdobycie srebra MŚ w Moskwie „.

A już myślałem, że MSiT jeśli chodzi o politykę informacyjną niczym mnie nie zaskoczy… Długi weekend?

dr Piotr Cybula, radca prawny

One response to “Ministerstwo Sportu i Turystyki dezinformuje w sprawie sytuacji w Egipcie

  1. To nie syndrom długiego weekendu. Już od bardzo dawna MSiT jest Ministerstwem Sportu, a turystykę traktuje jak piąte koło u wozu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s