Nigeria – informacja o zagrożeniach bezpieczeństwa (MSZ)

Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje, że w następstwie decyzji rządu Nigerii o zniesieniu dopłat do paliw, na terenie całego kraju mogą wystąpić masowe strajki i demonstracje.

Ponadto, z powodu stałego zagrożenia atakami terrorystycznymi, w stanach Borno (obszary Maiduguri Metropolitan, Gamboru Ngala, Banki Bama, Biu, Jere), Yobe (obszary Damaturu, Geidam, Potiskum, Buniyadi-Gujba, Gasua-Bade), Plateau (obszary Jos North, Jos South, Barkin-Ladi, Riyom) i Niger (obszar Suleja) obowiązuje stan wyjątkowy. Zamknięte są do odwołania części międzynarodowych granic Nigerii z Kamerunem, Czadem i Nigrem.

Zagrożenie zamachami terrorystycznymi występuje również w innych częściach kraju, w szczególności w dużych miastach, jak Abudża, Kano i Kaduna. Na terenie całego kraju może też dochodzić do groźnych zamieszek na tle religijnym i etnicznym oraz ataków na miejsca kultu religijnego, bazary i domostwa.

W związku z powyższymi okolicznościami, Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca obywatelom polskim przebywającym w Nigerii zachowanie szczególnej ostrożności, unikanie zgromadzeń publicznych oraz miejsc zagrożonych atakami. Należy stosować się do poleceń służb porządkowych, oraz śledzić najnowsze komunikaty o stanie bezpieczeństwa. Osobom planującym wyjazd zaleca się zgłoszenie wyjazdu w systemie e-konsulat.

Niniejszy komunikat ma charakter wyłącznie informacyjny i nie może być podstawą jakichkolwiek roszczeń.

Źródło: komunikat MSZ z 5 stycznia 2012 r.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s