„The Bonerowski Palace” już bez pięciu gwiazdek

Ostatnio kilka razy pisałem o obiekcie „The Bonerowski Palace” (m.in. Referencje Urzędu Miasta Krakowa dla obiektu bezprawnie używającego oznaczeń hotel i pięciu gwiazdek). Jest to ciekawy przykład obiektu o bardzo wysokim standardzie, który nie zważając na polskie przepisy odnoszące się do kategoryzacji obiektów hotelarskich stosował nazwę „hotel” i oznaczenie „*****” (tę nazwę i oznaczenie znaleźć można w dalszym ciągu na wielu popularnych stronach internetowych).

Obiekt ten znajduje się w Krakowie na rogu Rynku Głównego i ul. św. Jana. Do niedawna przy wejściu do budynku znajdowała się tablica informująca, że jest to obiekt pięciogwiazdkowy:

Bonerowski

Niedawno przedsiębiorca zmienił to oznaczenie:

Bonerowski

Jak wyżej wskazałem, w dalszym ciągu na różnego rodzaju stronach internetowych można znaleźć informację, że jest to hotel pięciogwiazdkowy. Nawet w opisie strony internetowej po wpisaniu w wyszukiwarce „The Bonerowski Palace” pod stroną „http://www.palacbonerowski.pl/” pojawia się opis „The Bonerowski Palace to luksusowy hotel”.

Obiekt ten nie widnieje w Centralnym Wykazie Obiektów Hotelarskich, który jest prowadzony przez Ministra Sportu i Turystyki.

Piotr Cybula

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s