Marszałek Województwa Wielkopolskiego przegrał sprawę ze Skarbem Państwa

Jak podaje Gazeta pl. Poznań, 30 grudnia 2013 r. Sąd Okręgowy w Poznaniu oddalił powództwo marszałka województwa wielkopolskiego o zwrot kosztów, które marszałek wyłożył na sprowadzenie do kraju poszkodowanych klientów niewypłacalnego biura podróży Alba Tour.

Środki te zostały wydane na sprowadzenie w lipcu 2012 roku 300 turystów wspomnianego biura podróży.

Jak podaje Gazeta.pl, w odpowiedzi na wyrok rzecznik urzędu marszałkowskiego wydał oświadczenie: „W ocenie Marszałka Województwa Wielkopolskiego nie do przyjęcia jest stanowisko sądu, iż sprowadzenie w lipcu 2012 r. do kraju klientów biura (…) miało polegać na wybiórczym sprowadzeniu części klientów w ramach kwoty zabezpieczenia, z jednoczesnym pozostawieniem za granicą klientów, których sprowadzenie nie mieściło się w tej kwocie ubezpieczenia. W sytuacji niewypłacalności biura podróży priorytetem winno być bezpieczne sprowadzenie do kraju wszystkich klientów biura podróży, i to bez względu na istniejące w tej materii luki systemowe”. Wyrok nie jest prawomocny. Marszałek zamierza złożyć apelację.

 

 

One response to “Marszałek Województwa Wielkopolskiego przegrał sprawę ze Skarbem Państwa

  1. To co piszesz jest bardzo interesujące. Z przyjemnością dodam Cię do mojej bazy blogów dotyczących polskiego prawa – http://prawnicze-blog.blogspot.com/. Liczę na ciekawe wpisy i interesującą współpracę!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s