Hotel**** wzniesiony w hołdzie Ojcu Świętemu (ze śniadaniem za 50 zł)

Okazuje się, że wśród wielu różnych czynów i dzieł w hołdzie Janowi Pawłowi II mamy także HOTEL.

Na stronie internetowej Hotelu im. Jana Pawła II można przeczytać, że hotel ten jest:

wzniesiony w hołdzie Ojcu Świętemu za jego dwukrotną wizytę we Wrocławiu oraz 46. Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny.

Jak czytamy w innym miejscu:

O magnetyzmie tego miejsca decyduje nie tylko historia, otoczenie zabytków, wystrój wnętrz – restauracja hotelowa urządzona jest z najwyższym smakiem i należy do najelegantszych w mieście – ale także wyszukane potrawy, których mocnym akcentem są dania kuchni polskiej. Sporo jest też dań kuchni włoskiej, np. papardelle z ragout z żeberek i pomidorków, sałatka caprese czy carpaccio z marynowanej polędwicy.

Na stronie internetowej hotelu nie udało mi się znaleźć informacji o tym, kto go prowadzi. Z informacji dostępnej w Centralnym Wykazie Obiektów Hotelarskich wynika, że hotel ten jest prowadzony przez Archidiecezję Wrocławską. Z kolei wikipedia podaje, że obiekt jest własnością Caritas. W wikipedii zwraca się też uwagę na pewne kontrowersje związane z architekturą tego obiektu (łączenie symboliki religijnej z elementami komercyjnym) oraz kampanią promocyjną (wykorzystanie herbu i imienia papieża).

Ceny pokoi w tym obiekcie za jeden pokój w zależności od standardu wynoszą od 200 do 500 zł. W cenę nie jest wliczone śniadanie, które kosztuje dodatkowo 50 zł (dla jednej osoby).

Piotr Cybula

One response to “Hotel**** wzniesiony w hołdzie Ojcu Świętemu (ze śniadaniem za 50 zł)

  1. O qqqqqqq, jestem w szoku. Takiego chamstwa jeszcze nie spotkałem. Rozumiem uczczenie idei, postaci. Ale żeby na tym aż tak w prostacki sposób zarabiać ? Żeby on chociaż nocował w tym hotelu, to jeszcze byłoby jakieś usprawiedliwienie. To może zmienimy nazwę państwa ?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s