Włochy – informacja o blokadach autostrad (MSZ)

W związku z protestem włoskich przewoźników i zablokowaniem przez nich niektórych odcinków autostrad, mogą wystąpić poważne utrudnienia w podróżowaniu po terytorium Republiki Włoskiej. Na chwilę obecną utrudnienia te w szczególności dotyczą firm przewozowych. Protest przewoźników może potrwać pięć dni i rozszerzyć się na całe terytorium Włoch. Może również spowodować poważne trudności w zaopatrzeniu w paliwo stacji benzynowych.

Na chwilę obecną na autostradzie A14 zablokowany jest wjazd w Poggio Imperiale, San Severo, Foggii i Andrii. Zablokowany jest również wyjazd przy Cesena Nord, Forli oraz San Benedetto del Tronto. Blokada ustawiona jest także na autostradzie Salerno – Caserta.
Na autostradzie A1 Rzym-Neapol, samochody ciężarowe blokują wyjazd na wysokości zjazdów Ceprano, Cassino i San Vittore nel Lazio, natomiast na wysokości Fiuggi i Anagni zorganizowano centrum operacyjne protestu.

Samochody ciężarowe blokują również  ruch w Kalabrii na odcinku Catanzaro – Lamezia Terme. Na odcinku drogi A3 Salerno – Reggio Calabria ustawiono blokady na wysokości Rosario, Gioia Tauro i Campo Calabro. Na terenie Sycylii akcja protestacyjna prowadzona jest na autostradzie Katania – Messyna.

Aktualne informacje dotyczące rozwoju sytuacji będą zamieszczane na bieżąco na stronie internetowej Ambasady (www.rzym.polemb.net). Dodatkowo, w sprawie protestu, można nawiązać bezpośredni kontakt telefoniczny z Wydziałem Konsularnym Ambasady RP w Rzymie pod numerem telefonu: 0039.06.36204306.

Źródło: komunikat MSZ z 23.01.2012 r.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s