Przewodnik turystyczny nadal z licencją („WT”)

W związku z rządowymi planami uwolnienia 160 zawodów regulowanych na nowo rozgorzała dyskusja dotycząca uwolnienia zawodu przewodnika turystycznego. Środowisko przewodnickie przyjmuje pomysł z oburzeniem, znajduje on jednak wielu zwolenników w branży. Lawinę wywołała wypowiedź Ministra Sprawiedliwości, który stwierdził, że nie widzi potrzeby, aby przewodnik turystyczny był zawodem regulowanym – więcej: Przewodnik turystyczny nadal z licencją.

One response to “Przewodnik turystyczny nadal z licencją („WT”)

  1. Fajny artykuł, tylko jedno sprostowanie:

    „Trzeba jednak zauważyć, że liczba ta bierze się po części stąd, że polskie prawo określa wyjątkowo dokładnie rodzaje wykonywanego zawodu. Nie ma jednego zawodu przewodnika turystycznego, jest przewodnik miejski, terenowy i kilka klas przewodnika górskiego. Podobnie jest z inżynierami i lekarzami. Gdyby połączyć te kategorie w jedno, zapewne liczba ta byłaby podobna do tych w innych krajach Unii.”

    NIEPRAWDA! Proszę zajrzeć do raportu fundacji republikańskiej – zawód „przewodnik turystyczny” jest traktowany jako jedność, bez żadnego dzielenia na kategorię proszę nie ściemniać. Wkrótce wyjaśnienie na moim blogu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s