Z historii obiektu w którym nocują angielscy piłkarze, czyli „stary” problem kategoryzacji

Czy pamiętają Państwo jeszcze problem „Hotelu Starego” w Krakowie. Przez pewien czas przedsiębiorca świadczący w nim usługi używał bezprawnie nazwy „hotel”.

Ciekawostką był fakt, że obiekt znajduje się w Krakowie na ul. Szczepańskiej 5, a około 100 metrów dalej, przy Pl. Szczepańskim 5, znajduje się siedziba delegatury Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Zdarzyło się w tym czasie Urzędowi opublikować raport o bezprawnym stosowaniu przez przedsiębiorców nazw obiektów hotelarskich, oczywiście o tym obiekcie nie wspomniano. Potem jednak sprawą się zainteresowano. Decyzja Prezesa UOKiK dostępna jest tutaj: Hotel Stary Kraków 03.12.2007.

Wbrew pozorom sytuacja generalnie się nie zmienia. Przykładowo w Krakowie na Rynku Głównym mamy obiekt, który posługuje się oznaczeniem kilku gwiazdek. A że nie ma decyzji kategoryzacyjnej? Kto by się tym przejmował…

Hotelarze chyba wzorują się na sportowcach i też chcą współzawodniczyć. A że wygrywają konkursy na hotel iluś tam gwiazdkowy mimo że nie mają decyzji kategoryzacyjnej? Kto by się tym przejmował…

Ile w Polsce mamy izb hotelarstwa? Ile mamy organów zajmujących się kontrolowaniem takich obiektów? A może wystarczyłaby jedna instytucja, ale sprawnie działająca?

Piotr Cybula

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s