MSZ: Trynidad i Tobago – stan wyjątkowy

Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje osoby planujące podróż na Trynidad i Tobago, że na terenie tego kraju obowiązuje „ograniczony stan wyjątkowy”, wprowadzony przez miejscowe władze w celu położenia kresu zbrojnej przestępczości. W kilkunastu rejonach kraju, w tym w obszarze wód przybrzeżnych w odległości 3 mil morskich od linii brzegowych obowiązuje w godz. 23,00 – 4,00 godzina policyjna. Na mocy stanu wyjątkowego niektóre prawa konstytucyjne mogą być zawieszone. Patrole wojskowe i policyjne mają prawo przeszukiwać zatrzymywane osoby i pojazdy w celu uniemożliwienia przemytu broni. Lokalne posterunki policyjne mogą wydawać zezwolenia osobom, które zamierzają przemieszczać się w okresie obowiązywania godziny policyjnej. Stan wyjątkowy będzie obowiązywał co najmniej do 4 grudnia 2011 roku.

Wszystkim osobom odwiedzającym Trynidad i Tobago zaleca się posiadanie przy sobie na stałe ważnego dokumentu tożsamości ze zdjęciem. Osoby przylatujące na Trynidad i Tobago po rozpoczęciu się godziny policyjnej, mogą uzyskać na lotnisku odpowiednie zezwolenie na przemieszczenie się do miejsca zakwaterowania.

Rejony obowiązywania godziny policyjnej: miasto Port of Spain, miasto San Fernando, The Borough of Arima, The Borough of Chaguanas, The San Juan/Laventille Regional Corporation, The Diego Martin Regional Corporation, Carli Bay, Couva Maloney, Moruga (Princes Town Regional Corporation), Cedros (Siparia Regional Corporation), Claxton Bay, Pointe-a-Pierre Toco (Sangre Grande Regional Corporation), Dow Village, California, La Horquetta, Windy Hill Arouca (Tunapuna/Piarco Regional Corporation), McBean, Couva, Chase Village, Carapichaima (Couva/Tabaquite/Talparo Regional Corporation), obszar w odległości do 3 mil morskich od linii brzegowej.

Niniejszy komunikat ma charakter wyłącznie informacyjny i nie może być podstawą żadnych roszczeń.

Źródło: komunikat MSZ

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s