Nowe prace dotyczące prawnych aspektów pilotażu i przewodnictwa

Nakładem wydawnictwa Proksenia ukazała się publikacja pt. Specjalizacja i profesjonalizacja we współczesnym pilotażu i przewodnictwie.

W pracy tej opublikowane zostały cztery artykuły poruszające aspekty prawne:

T. Simiński-Stanny, Ogólna sytuacja prawna pilotów i przewodników w Polsce

P. Szymanowski, Europejskie Ramy Kwalifikacji w pilotażu i przewodnictwie a uznawanie zawodów regulowanych. Czy przewodnika traktować jako zawód regulowany czy jako produkt regionalny? – wprowadzenie do dyskusji

M. Nowak-Duda, Przewodnicy w Austrii – zasady uzyskania licencji, przepisy adaptacyjne dyrektywy unijnej

 Z. Barbaś, Procedury administracyjne dotyczące pilotów wycieczek i przewodników turystycznych w projekcie Uproszczenie procedur związanych z podejmowaniem i prowadzeniem działalności gospodarczej poprzez ich elektronizację i wdrożenie idei ‚jednego okienka’ (UEPA)

Informacja wydawcy: tutaj.

3 responses to “Nowe prace dotyczące prawnych aspektów pilotażu i przewodnictwa

  1. Już wkrótce zapewne pozycja o wartości czysto „archiwalnej” zarówno w odniesieniu do prawa krajowego jak i europejskiego. Jeżeli chodzi o to drugie – panowie „naukowcy” jakoś kompletnie nie zauważyli faktu, że od ponad roku trwają intensywne prace nad unowocześnieniem dyrektywy uznaniowej, dzięki której transgraniczny pilotaż/przewodnictwo własnych turystów będzie wyłączony spod konieczności uzyskiwania zezwoleń w kraju docelowym. Ale o tym piszę się tylko na „pewnym blogu” którego nazwy nie wypada wymieniać.

  2. Zbigniew Barbaś

    Liderem projektu UEPA jest Ministerstwo Gospodarki a partnerami: Instytutu Logistyki i Magazynowania – Instytut Badawczy w Poznaniu oraz Krajowa Izba Gospodarcza (KIG). Realizacja projektu jest związana z wdrożeniem dyrektywy 2006/123/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 12 grudnia 2006 r. dotyczącej usług na rynku wewnętrznym.
    Projekt nie powstaje na potrzeby Instytytu Logistyki i Magazynowania , jako autor artykułu – Zbigniew Barbaś jestem pracownikiem Instytutu pracującym w tym projekcie. Proszę o sprostowanie notatki

    • Zamieściłem informację taką jaka znalazła się pod tekstem: „Informacja opracowana przez dr. Zbigniewa Barbasia na potrzeby Instytutu Logistyki i Magazynowania (…)”. Pod tytułem jako „autor” podano: „Instytut Logistyki i Magazynowania”, do którego dodano odnośnik i wskazanego wyżej tekstu. Informację poprawiłem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s