SZLAKI TURYSTYCZNE A PRAWO – PRZESZŁOŚĆ, TERAŹNIEJSZOŚĆ, PRZYSZŁOŚĆ (seminarium, Kraków, 22 czerwca 2012 r.)

22 czerwca 2012 r. odbędzie się w Krakowie seminarium poświęcone problematyce prawnych aspektów szlaków turystycznych pt. SZLAKI TURYSTYCZNE A PRAWO – PRZESZŁOŚĆ, TERAŹNIEJSZOŚĆ, PRZYSZŁOŚĆ.

Celem spotkania jest podjęcie dyskusji na temat przyszłej regulacji szlaków turystycznych w prawie polskim. Udział w nim zapowiedzieli m.in. mec. Janusz Długopolski (ORA Kraków), dr Jerzy Gospodarek (Szkoła Główna Handlowa), mgr Jerzy Kapłon (COTG PTTK), dr Piotr Kostański (Uniwersytet Jagielloński), dr Jerzy Raciborski (AWF w Krakowie), dr Wojciech Robaczyński (Uniwersytet Łódzki), dr Krzysztof Sondel (AWF w Krakowie), dr Jacek Szwaja (Krakowska Akademia), dr Dominik Wolski.

Serdecznie zapraszam osoby zainteresowane do zgłoszenia referatu lub artykułu do publikacji przygotowywanej w związku z tym spotkaniem. Zgłoszenia proszę kierować na adres: piotr.cybula@awf.krakow.pl

Piotr Cybula

5 responses to “SZLAKI TURYSTYCZNE A PRAWO – PRZESZŁOŚĆ, TERAŹNIEJSZOŚĆ, PRZYSZŁOŚĆ (seminarium, Kraków, 22 czerwca 2012 r.)

 1. Pytanie natury retorycznej – czy ktoś wie, co się dzieje z projektem ustawy o szlakach?

  • projektu ustawy nigdy nie było; MSiT przygotowało założenia; chyba nie ma woli politycznej aby rzecz ruszyć dalej (np. nie wspomniano o tej materii w założeniach legislacyjnych na rok 2012), ale może się to zmieni

   • Bardzo dziękuję za odpowiedź. Przepraszam wyraziłem się nieprecyzyjnie. Chodziło mi w istocie rzeczy, o kwestie przewodnictwa górskiego. W tej sytuacji 16 października (jakże znamienna data – rocznica wejścia Rutkiewicz na Everest) żegnamy się z obowiązkiem przewodnickim.
    Brak woli jest wszechogarniający. Kiedy w czerwcu zespół powołany przez PIT, PITM i ITRP przedstawił w MEN uwagi do tzw. „Poradnika bezpiecznego wypoczynku” to wysocy urzędnicy byli szczerze zaskoczeni, deklarowali, mówili, itp. Ponieważ w najbliższym czasie przy okazji targów warszawskich mamy kolejne posiedzenie zespołu koleżanka przewodnicząca naszym pracom zadzwoniła do ministerstwa i dowiedziała się, że od czerwca nie mieli czasu aby spotkać się z przedstawicielami MSiT. Zastanawiam się, cóż takiego mieliby powiedzieć prawnicy z MSiT. Że co? Że nie ma już koncesji, że nie ma już GKKFSiT, UKFiT, że poradnik ten nadaje się tylko na przemiał?

   • jeżeli chodzi o parki narodowe rzecz nie jest taka prosta; w Karnowskim Parku Narodowym wprowadzono taki obowiązek na podstawie regulaminu parku; w związku z tym pojawia się pytanie, czy w tym kierunki nie pójdzie także TPN

   • Słyszałem gdzieś o zapowiedzi dyrektora Sławińskiego, że wprowadzi takie analogiczne zapisy na postawie ustawy o ochronie przyrody.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s