Spotkanie z Ministrem Turystyki Izraela

W dniu 5 marca br., minister sportu i turystyki Joanna Mucha spotkała się z ministrem turystyki Izraela Stasem Misezhnikovem, przebywającym w Warszawie w związku z otwarciem biura Izraelskiego Rządowego Centrum Turystyki – IGTO Polska.

Spotkanie, w którym ze strony izraelskiej udział wzięli m.in. przedstawiciele Ministerstwa Turystyki Izraela, ambasady, Narodowej Organizacji Turystycznej, zaś ze strony polskiej przedstawiciele resortów turystyki i spraw zagranicznych, Polskiej Organizacji Turystycznej oraz polskiej branży turystycznej, potwierdziło wolę obu stron dalszego rozwoju współpracy w dziedzinie turystyki pomiędzy naszymi krajami. Uczestnicy rozmów podkreślili zainteresowanie wzbogaceniem oferty pobytowej w Polsce o nowe produkty turystyczne związane z turystyką zdrowotną, zakupową i przyrodniczą. Według dostępnych danych statystycznych wymiana turystyczna jest zrównoważona i obejmuje ok. 130 tys. osób rocznie z każdego kierunku.
Minister Joanna Mucha podkreśliła, że ostatnie 3 lata są wyjątkowe dla Polski i rozwoju turystyki. Rok 2010 obchodzony był w naszym kraju jako rok Fryderyka Chopina. W roku 2011 Polska sprawowała Prezydencję w Radzie Unii Europejskiej. Rok 2012 to z kolei organizacja finałowego turnieju Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012TM, który będzie najważniejszym wydarzeniem sportowym i medialnym w Polsce.

Minister Stas Misezhnikov odnosząc się do swojej wizyty stwierdził, iż powołanie Izraelskiego Rządowego Centrum Turystyki w Warszawie świadczy o rosnącej roli Polski dla izraelskiego rynku turystycznego. Dodał, że centrum przyczyni się do nawiązania i dalszego rozwijania kontaktów z polskimi tour-operatorami i przedsiębiorcami zainteresowanymi działalnością bilateralną w zakresie turystyki.

Źródło: komunikat MSiT (06.03.2012 r.)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s