Wiceminister turystyki Chin w MSiT

6 marca br., Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Katarzyna Sobierajska wzięła udział w spotkaniu z wiceprzewodniczącym Chińskiego Urzędu Turystyki Zhu Shanzhongem.

Przedmiotem rozmowy był stan i perspektywy rozwoju współpracy w dziedzinie turystyki pomiędzy obu krajami. Strony podkreśliły, że obecny stan wymiany turystycznej nie odpowiada naszym możliwościom i ambicjom.

Tematykę spotkania zdominowała bliska perspektywa uruchomienia regularnych połączeń lotniczych pomiędzy Warszawą a Pekinem oraz wizyta w Polsce  w dniach 25 i 26 kwietnia br. premiera Chińskiej Republiki Ludowej. Będą to okazje do szerszego zaprezentowania naszego kraju społeczeństwu chińskiemu. Dalszej intensyfikacji ulegną również działania promocyjne prowadzone przez Polską Organizację Turystyczną na tamtejszym rynku.

Minister Zhu Shanzhong wyraził nadzieję, że Polska dzięki licznym atrakcjom turystycznym może być w kręgu zainteresowania wielu turystów z Chin. Podkreślił, że ważnym jest  zapewnienie im informacji w języku chińskim, oraz pilotów i przewodników władających tym językiem. Po uruchomieniu połączeń lotniczych z Warszawą, Polska może stać się najważniejszym miejscem przyjazdu turystów z Chin, którzy właśnie stąd będą rozpoczynać wędrówkę po Europie Środkowo-Wschodniej.

Źródło: komunikat MSiT (06.03.2012 r.)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s