Powstrzymać akcję deregulacji zawodów pilota i przewodnika! – akcja PFPiP

Polska Federacja Pilotażu i Przewodnictwa prowadzi akcję Powstrzymać akcję deregulacji zawodów pilota i przewodnika! Na swojej stronie internetowej zamieściła następujący komunikat:

W związku pojawiającymi się informacjami o próbach deregulacji zawodu przewodnika i pilota proponujemy podjęcie zdecydowanych działań w skali regionalnej i ogólnopolskiej, mających na celu skuteczne powstrzymanie tego procesu.

Oprócz wcześniejszych wystąpień Polskiej Federacji Pilotażu i Przewodnictwa do Pani Minister Sobierajskiej (po VII Forum Pilotażu i Przewodnictwa w Toruniu) przygotowano argumenty dla Pani Wyrwicz z Departamentu Turystyki, zabierano również głos w sondzie dla lutowego numeru Wiadomości Turystycznych.

W skali regionalnej w obronę zawodu najbardziej zaangażowani są przewodnicy po Krakowie, tutaj rzeczywiście przewodnictwo jest zawodem (1000 uprawnień). Podczas spotkań kilku stowarzyszeń krakowskich przewodników zadeklarowano poparcie i współpracę Federacji w obronie zawodu.

Zawiązano lokalny komitet oddziałujący zarówno na media (w załączeniu pdf artykułu z Dziennika Polskiego) jak i lobbowaniu władzy samorządowych, posłów i senatorów. Sporządzone pisma i dokumenty powstałe w Krakowie załączono poniżej.

Do parlamentarzystów zwróciło się również Zachodniomazurskie Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych i Pilotów Wycieczek z Ostródy. Mamy również sygnały z Wielkopolski i Dolnego Śląska. Prosimy o podjęcie zdecydowanych działań regionalnych i przekazywanie relacji z ich efektów do Federacji.

Na stronie internetowej federacji dostępnych jest też kilka dokumentów (oświadczeń, petycji, apeli oraz artykułów) w powyższej sprawie.

Jest to niewątpliwie odpowiedź na akcję „Wolne przewodnictwo” podjętą przez Pana Macieja Zimowskiego.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s