Osobista refleksja posła Piotra van der Coghena o niemieckich i ukraińskich przewodnikach turystycznych

Chciałbym jeszcze podzielić się osobistą refleksją. Musimy mieć świadomość, że wprowadzając proponowaną poprawkę UIMLA, odbieramy przewodnikom sudeckim duży rynek niemieckich wycieczek przebywających w Karkonoszach. Sankcjonujemy także sytuację, że wycieczkę, np. Związku Wypędzonych, poprowadzi przewodnik zwany Führerem – obawiam się, że z tradycyjnym komentarzem. Po polskim Podkarpaciu i Bieszczadach prowadzić będzie ukraińskie wycieczki szlakami Bandery znacznie tańszy przewodnik ukraiński. Nie chciałbym, żeby po muzeum w Auschwitz oprowadzał wycieczkę przewodnik niemieckiej organizacji nacjonalistycznej.

Piotr van der Coghen

One response to “Osobista refleksja posła Piotra van der Coghena o niemieckich i ukraińskich przewodnikach turystycznych

  1. Już w czasie naszego egzaminu przewodnickiego Pan ten nie powalił mnie swoją inteligencją. Pozwolę obie podtrzymać moją opinię w dalszym ciągu. Jak wobec tego odnieść się do polskich pilotów/przewodników oprowadzających po Lwowie czy Wilnie? Jak znam możliwości tego Pana to tak postawione pytanie wykracza poza jego horyzont intelektualny.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s