UJ odcina się od organizowania imprez turystycznych do Afryki

Ciekawe oświadczenie pojawiło się wczoraj na stronie internetowej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Można w nim przeczytać, że:

Uniwersytet Jagielloński oświadcza, że nie prowadzi działalności polegającej na świadczeniu usług turystycznych, a organizacja jakichkolwiek imprez turystycznych przez Afrykańskie Koło Naukowe Uniwersytetu Jagiellońskiego odbywa się bez zgody władz Uczelni. Jednocześnie informuję, że w dniu 29 maja 2013 r. Afrykańskie Koło Naukowe UJ zostało rozwiązane przez Senat Uniwersytetu Jagiellońskiego. /Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego Prof. dr hab. Wojciech Nowak

Jak można się domyśleć, oświadczenie dotyczy opisywanej wcześniej praktyki organizowania przez to koło wypraw do Afryki. Sprawa została przedstawiona w artykule Wyprawa do Afryki, organizowana pod szyldem UJ, kończy się w sądzie. Uczelnia umywa ręce. Zapowiada się bardzo ciekawa sprawa sądowa.

Samo oświadczenie Rektora UJ oczywiście nie jest trafne w zakresie zaprzeczenia świadczenia usług turystycznych. Uniwersytet Jagielloński niewątpliwie świadczy usługi turystyczne co wynika chociażby z bogatej oferty w zakresie obiektów noclegowych.

Piotr Cybula

2 responses to “UJ odcina się od organizowania imprez turystycznych do Afryki

  1. Pingback: Hotel.Pigonia@uj.edu.pl, czyli o tym jak Uniwersytet Jagielloński nie świadczy usług hotelarskich | PRAWO TURYSTYCZNE

  2. Pingback: Uniwersytet Jagielloński zmienia stanowisko odnośnie do świadczenia usług hotelarskich | PRAWO TURYSTYCZNE

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s