Delegacja Egiptu w MSiT

W dniu 20 lutego br., podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Katarzyna Sobierajska, wzięła udział w spotkaniu z ministrem turystyki Egiptu, Mounirem Fakhry Abdel Nourem.

Przedmiotem rozmowy była analiza obecnego stanu współpracy turystycznej oraz ustalenie działań mających na celu jej zaktywizowanie w kolejnych latach. Minister Katarzyna Sobierajska podkreśliła, że Egipt pomimo politycznych zmian, które czasami przyjmują charakter lokalnego niepokoju jest dla turystów polskich bardzo interesującą ważną destynacją turystyczną i pozostanie nią nadal. Egipt od lat jest najliczniej odwiedzanym przez Polaków krajem w Afryce i aktualne prognozy potwierdzają tę sytuację. Jednocześnie pogratulowała faktu, że Egipt w br. jest krajem partnerskim największych na świecie targów turystycznych ITB 2012 w Berlinie. Według przekazanych przez ministra turystyki Egiptu informacji, turyści z Polski stanowią piątą pod względem liczebności grupę turystów zagranicznych w tym kraju. Minister poinformował również, iż wkrótce należy się spodziewać, że Parlament Egipski ratyfikuje podpisaną w czerwcu 2011 r. w Kairze umowę o współpracy turystycznej z Polską.

W spotkaniu uczestniczyli m.in.: Jego Ekscelencja Reda Bebars, Ambasador Egiptu w Polsce, Ahmed Shokry, Radca ds. turystyki , Amr Elezabi,  Prezes Egipskiego Urzędu Turystyki.

Stronę polską reprezentowali: Maria Napiórkowska, dyrektor Departamentu Turystyki MSiT, Rafał Szmytke, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, Robert Kępiński, dyrektor Departamentu Planowania Marketingowego Polskiej Organizacji Turystycznej oraz przedstawiciele polskiej branży turystycznej – Polskiej Izby Turystyki oraz Izby Turystyki R.P.

Podczas rozmów obie Strony zgodziły się co do potrzeby wzajemnej aktywizacji kontaktów promocyjnych, wymiany dobrych praktyk oraz kontaktów touroperatorów.

Źródło: komunikat MSiT

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s